Blog

RANGE_NA BLOG

NOVÉ MODELY TAMBO 2019

Co se chystá u TAMBO boardů na rok 2019?

RANGE_UZSI_TAMBO-MQ

CORE

Začněme řadou CORE, která prošla nejvýraznější změnou, především na designu paluby. Design plováků zpracovalo profesionální grafické studio. Jedná se o decentní, moderní a hravý design. Jednotlivé typy (ESD, ECO a LADY) mají stejný tvar a styl, ale liší se použitými materiály a barvami.

Na palubě paddleboardu je nový nášlap, tzv EVA deck, který má přes klasické diamanty ještě další tepelnou, povrchovou úpravu, díky tomu paluba ještě méně klouže a méně nasákne vodu. Plovák je tak při jízdě lehčí a také rychleji uschne po vyjížďce. Kick-tail seznal také menších změn.

Cargonet na přídi má nyní u prémiových tříd tři páry D-kroužků místo dvou. Uchycení nákladu tak bude pevnější a pohodlnější. Navíc se povedlo gumu barevně sladit s barvami jednotlivých plováků.

O barevných páscích, a dalších detailech není prostor se rozepisovat, podíváme se na ně někdy v sezoně v detailnějším popisu jednotlivých modelů.

Dostáváme se tak k tomu nejdůležitějšímu a tím je samotný tvar plováku. Na první pohled jej mnozí z vás ani nemusí zaznamenat, ale pro jízdní vlastnosti se jedná o změnu výraznou. Jde o mírné rozšíření zádi, které o poznání vylepší stabilitu během jízdy na klidné i divoké vodě. Nejedná se o žádný pokus-omyl, ale o odzkoušený tvar, který naši team jezdci jezdili ¾ sezony 2018. Během testování si všichni nový tvar chválili a naše prvotní obavy o snížení obratnosti, nebo rychlosti se brzy rozplynuly.

 

 

RACE

Race plováky jsou pro letošní rok revoluční zejména použitím technologie ICT. ICT je patentovaná, karbonová výztuha po celé délce plováku, která výrazně zvyšuje jeho tuhost. Mohli jste ji už během sezony 2018 spatřit na mnoha prototypech. Díky této výztuze jsme si mohli dovolit snížit výšku i dlouhého RACE plováku na 12 cm a tím výrazně snížit těžiště jezdce nad hladinou. Toto nám umožnilo zmenšit šířku plováku RACE 14‘ na 23,5‘‘. Plováky jsme opět měli šanci dlouho testovat a celý team se shodl, že díky nižšímu těžišti je nová TAMBO RACE 14‘ x 23,5‘‘ ještě stabilnější než loňský model, který byl o palec širší, ale vyšší. Toto vše přispívá k vyšší rychlosti a pohodlí během závodu. Pokud pomýšlíte v závodech na místa nejvyšší, TAMBO RACE 14‘ x 23,5‘‘ vám bude dobrým pomocníkem. Pro statnější, případně rekreační jezdce jsme zachovali i oblíbený rozměr 14‘ x 27,5‘‘.

Příslušenství je důležitou součástí paddleboardu. Letos se tak můžete těšit na vyladěnou pumpu od GRI s vlastním designem, pohodlný batoh s kolečky i osvědčenou řadu pádel, kde máme také pár novinek, zatím ve fázi přípravy.

 

 

Ahoj u vody, Váš TAMBO team ; – )

Read more
tambo sup race

Tambo Prague SUP Race 2017

Stejně jako vloni se startovalo z pražských Žlutých lázní, které jsou ideálním místem, vzhledem k umístění i zázemí. Po hromadném startu ze startovních pozic dračích lodí se pole rozjelo po proudu k Palackému mostu, kde byla první obrátka. Hobíci se pak u Žlutých lázní jeli do cíle, Elite pokračovali na další obrátku okolo ostrova pod Bránickým mostem a zpět do Žlutek, kde byl cíl.

Read more
blog2

ZAČÍNÁME S PADDLEBOARDEM. JEDETE LETOS NA VODU?

První krůčky s paddleboardem a pomoc při výběr vám usnadní článek, který byl sepsaný pro vodácký časopis NA VODU, ten si můžte stáhnout celý v PDF zde: http://www.padler.cz/vydana-cisla/32092-letni-vodacky-pruvodce-na-vodu!-2017-stahujte-zdarma/

Na rozdíl od většiny adrenalinových sportů není u paddleboardingu pro začátek nutné chodit do nějakých kursů či platit za instruktora. Začněte klidně návštěvou půjčovny, kde si můžete pádlování vstoje vyzkoušet.

Read more