TAMBO CORE 9’7″

Nafukovací_iSUP_paddleboard_SUP_plovák-TAMBO_9´7_ESD

TAMBO CORE 9’7″

Nafukovací paddleboard dlouhý 292 cm, s výtlakem 195 l. Doporučená váha jezdce 30 – 85 kg. Univerzální  SUP – paddleboard vhodný na začátky spíše pro lehčí jezdce a děti, nebo pro jízdu ve vlnách a na divoké vodě pro pokročilé. Konstrukce plováku je dvouvrstvá ESD s laminací (nazývána též MSL, případně FUSION) se základní konstrukcí z kvalitního materiálu dropstitch. Plovák má tedy maximální tuhost a tím umožňuje snížit tloušťku, která je u tohoto typu 4,8´´ (12 cm). Díky tomu má jezdec níž těžiště a jízdní pozice je stabilnější. Hranu plováku jde lépe zašlápnout a plovák výborně vede v oblouku. Tento paddleboard je nejlepší volbou pro extrémní slalom na divoké vodě nebo pro surfování v příboji. Tvar je navržen tak, aby plovák měl dostatečné vedení na hladké vodě, avšak byl obratný a stabilní i v peřejích divoké vody, kde vyniká. Jde o nejlepší volbu pro zábavné ježdění na divoké vodě pro zkušenější jezdce. V porovnání TAMBO CORE 9‘7‘‘ ESD vs. TAMBO CORE 10‘5‘‘ ESD je větší plovák o poznání rychlejší a jen nepatrně méně obratný, proto na většinu závodů volí naši jezdci právě TAMBO CORE 10‘5‘‘ ESD. Volba menšího plováku se vyplatí pouze na extrémně točivé tratě, případně je vhodný na trénink a zábavu. Pro jízdu na rovné vodě jej doporučujeme pouze lehčím jezdcům a dětem, běžným jezdcům lépe poslouží delší plováky. Plovák je osazen trojicí napevno uchycených ploutviček – fin, odpadá tak mnohdy zdlouhavá montáž před jízdou. Finy jsou vysoce odolné proti nárazu a v případě poškození je možné je nechat v odborném servisu vyměnit. Vlastnosti SUP – paddleboardu TAMBO CORE 9‘7‘‘: – snadno sbalitelný, nafukovací paddleboard -výborné zpracování, léty ověřené a postupy lepení zaručují dlouhou životnost -součástí balení vysokotlaká, dvoučinná pumpa, přepravní batoh s kolečky a opravná sada -ideální šířka a s tím spojená vysoká stabilita plováku -nízký profil umožňuje efektivnější záběry, snižuje těžiště a tím zlepšuje stabilitu -moderní design – český produkt vyvíjený závodníky v ČR s komentáři jezdců z celého světa -tepelně upravený povrch EVA paluby nesaje vodu, plovák je tak lehčí a rychleji usychá -díky dodatečnému formování je povrch ještě lépe přilnavý -6 úchytů na cargonet na špičce pro pohodlnější uchycení materiálu -tvarovaný kick tail na zádi pro přesnější vedení na vlně a v peřejích -jednoduchý paddleholder na zadním poutku pro uchycení pádla, když jej zrovna na vodě nepotřebujete -pevné nerezové oko na uvázání na přídi TAMBO CORE 9‘7‘‘ x 32‘‘ x 4,8‘‘ ESD je ten pravý plovák, díky kterému si paddleboarding opravdu užijete!       Doporučená váha jezdce:            30 – 85 kg Záruka:                24 měsíců Vlastnosti (stupnice 1-10): Allround:                                          8 Divoká voda nebo příboj:            10 Stabilita:                                          8 Rychlost:                                          7
Length292 cm
Width81cm
Thickness12cm
Volume195 l
Weight8kg
Allround
Whitewater
Stability
Speed
Pro konstrukci našich SUP paddleboardů používáme dropstitch materiál nejnovější generace ESD.
Oproti modelu 2016 je u verze ESD snížena výška plováku, aby byl ještě stabilnější. Toto vše samozřejmě při zachování vysoké tuhosti. Plovák je osazen trojicí napevno uchycených fin, odpadá tak mnohdy zdlouhavá montáž před jízdou. Finy jsou vysoce odolné proti nárazu a v případě poškození je možné je nechat v odborném servisu vyměnit.
ECO
ECO
7 kg
tuhé

ECO konstrukce TAMBO SUP plováků je jednovrstvá. Tyto plováky nemají vrchní vrstvu PVC. Nová generace dropstitch materiálů má ale takové vlastnosti, že tuhost plováku je srovnatelná s vícevrstvými plováky jiných značek. Díky vyšší tloušťce plováků ECO jsou dostatečně tuhé i pro statné jezdce, ale TAMBO LIGHT ocení zejména lehčí jezdci. Jejich hlavní výhodou je o zhruba 20% nižší hmotnost a nižší cena ve srovnání s vícevrstvou konstrukcí.

ESD
ESD
8 kg
extra tuhé

ESD je novou generací dvouvrstvé konstrukce dropstitch, na kterou jsme v r. 2016 měli samé pozitivní ohlasy. Materiál je lehčí a tužší než tradiční konstrukce díky prolaminování jedné vrstvy. SUP můžete přejet i autem, aniž by došlo k jeho poškození. Mechanické poškození a propíchnutí plováku je téměř vyloučené. I díky intenzivnímu provozu v několika půjčovnách můžeme říci, že životnost takového materiálu je určitě několik let.